about us سونداژ، سوند معده، انواع تزریقات و پانسمان، نوار قلب، تست قند و اندازه گیری فشار خون - شبانه روزی در تهران about us

خدمات پرستاری رز - ارائه دهنده خدمات پانشمان ، سوئد معده ، اندازه گیری فشار خون ، نوار قلب ، سونداژ و ... در منزل به صورت شبانه روزی

 

سوئد معده چیست ؟

گاستروآنتریت یا : Gastroenteritis یا بیماری التهاب معده‌ای روده‌ای بیماری است دارای مشخصه‌های التهاب در دستگاه معدی روده ‌ای که در برگیرنده معده و روده کوچک می‌باشد، و منجر به ترکیبی از اسهال ، استفراغ ، و درد شکمی و گرفتگی عضلات می‌شود گاستروآنتریت را هم‌چنین «گاسترو» ، «میکروب معده» و «ویروس معده» هم نامیده‌اند . اگرچه این بیماری ربطی به آنفلوآنزا ندارد ، اما گاهی آن را « آنفلوآنزای معده » و « آنفلوآنزای گاستریک » هم نامیده‌اند.

 

نوار قلب چیست ؟

نوار قلب به عنوان اقدامی پرکاربرد و اولیه در بررسی دردهای قلب و سکته‌های قلبی ارزش خاصی دارد که برای تمام کسانی که مشکوک به آنژین صدری و سکته قلبی و مشکلات حاد قلبی باشند توصیه و انجام میشود.

دلایل گرفتن نوار قلب

دلیل اول
هنگامی که فشار خون خیلی بالا می رود برای اینکه قلب از عهده ی افزایش بار تحمیل شده برآید قلب بزرگ می شود و این عمل منجر به افزایش ولتاژ در الکتروکاردیوگرام می شود و شاخص غیر مستقیمی از اندازه قلب را فراهم می کند.

وقتی شخصی مبتلا به هایپرتروفن بطن چپ باشد، میبایست جهت درمان فوری فشار خون بالا، فشار خون خود را پایین بیاورد. چون این عارضه نمایانگر این مطلب است که عضله قلب تحت فشار شدیدتری قرار دارد تا بتواند همراه با افزایش غیر طبیعی فشار خون، خون را به همه نقاط بدن تلمبه کند.

دلیل دوم
گرفتن نوار قلب یا الکتروکاردیوگرام، نشان دادن تغییراتی مانند تنگ شدن یا مسدود شدن سرخرگ های کرونر است که خون را به قلب می رسانند. اگر این تغییرات در سرخرگ ها ایجاد شوند عارضه ای را به وجود می آورند که این عارضه در بعضی افراد مبتلا به آنژین یا سینه درد مشاهده می شود.

حتی اگر هیچ نشانه بیماری آنژین در شما وجود نداشته باشد و یا هیچ دلیلی نداشته باشید که فکر کنید که سکته قلبی در شما عارض شده است، با این حال ممکن است در نوار قلبی شما تغییرات ایسکمی مشاهده شود. این تغییرات بسیار مهم بوده و باید مورد توجه قرار گیرند.

 

فشار خون :

فشار خون ، فشارِ گردش خون در دیواره رگ های خونی می باشد . فشارخون معمولا به فشار در شریان های بزرگ در گردش خون سیستمیک اشاره دارد و معمولا با شرایط فشار سیستولیک (حداکثر در طول یک ضربان قلب) بر روی فشار دیاستولیک (حداقل بین دو ضربان قلب) بیان و با میلی متر جیوه (mmHg) اندازه گیری می شود.

عدد فشار خون نرمال در حالت استراحت در یک فرد بزرگسال در زمان سیستول حدود ۱۲۰ میلی متر جیوه (۱۶ کیلو پاسکال) و در زمان دیاستول ۸۰ میلی متر جیوه (۱۱ کیلو پاسکال) است که به صورت مختصر ۱۲۰/۸۰ میلی متر جیوه نوشته می شود.

فشار خون پایین چیست؟

فشارخون پایینی که ثانویه به یک بیماری ایجاد می شود افت فشار خون یا فشار خون پایین نام دارد.

فشار خون بالا چیست؟

فشاری که به طور مداوم بالا باشد فشار خون بالا نام دارد. هر دو دارای علل بسیاری هستند و ممکن است شروع ناگهانی داشته و یا طولانی مدت باشند. فشار خون بالای بلند مدت یک عامل خطرساز برای بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های قلبی، سکته مغزی و نارسایی کلیه است. فشارخون بالا بلند مدت، شایع تر از افت فشار خون در دراز مدت است. فشار خون بالای بلند مدت اغلب به دلیل نظارت کم و عدم وجود علائم ناشناخته باقی می ماند.

 

موسسه خدمات پرستاری رز با دارا بودن بهترین پرستاران در زمینه سونداژ، سوند معده، انواع تزریقات و پانسمان، نوار قلب، تست قند و اندازه گیری فشار خون آماده ارائه خدمات به بیماران به صورت شبانه روزی در منزل می باشد .

خدمات پرستاری رز در شبکه های اجتماعی

گوگل پلاسیوتیوبآپاراتتلگراماینستاگرام

تماس با ما

  • ایران تهران منطقه ۲۲ شهرک گلستان
  • تلفن : ۴۴۷۶۹۱۰۸ - ۰۲۱  -  ۴۴۷۶۹۱۳۲ - ۰۲۱
  • موبایل : ۰۹۱۲۰۱۳۱۷۵۱ - ۰۹۱۲۰۱۳۱۷۵۰
  • ساعات کاری : شبانه روزی
بالا