about us نگهداری از سالمند در منزل شبانه روزی غرب تهران | پیگیری درمان و دادن دارو به سالمندان در ساعات تعیین شده about us

خدمات پرستاری رز - پیگیری درمان و دادن دارو در سااعات تعیین شده

یک شاخه مهم در علم داروشناسی، مطالعه سرنوشت داروها در بدن است یعنی از مصرف دارو چه اتفاقی برای آنها در بدن می‌افتد. دارو برای اینکه اثر کند، باید به مکان موردنظر در بدن که دچار اختلال یا بیماری است برسد. مثلا وقتی دارو می‌خوریم، باید از دستگاه گوارش جذب، وارد جریان خون شود و با خون به عضو موردنظر برسد. بعضی از داروها کم، بعضی‌ متوسط و برخی هم خیلی خوب از دستگاه گوارش؛ جذب خون می‌شوند و سرعت جذب آنها با هم متفاوت است چون عواملی مانند جریان خون دستگاه گوارش و غذای مصرفی بر میزان و سرعت جذب تاثیر می‌گذارد. وقتی دارو وارد جریان خون می‌شود، ابتدا غلظتش بالاست ولی به‌تدریج به‌دلیل تجزیه در کبد یا سایر اعضا و برخی عوامل دیگر غلظتش کم و از راه کلیه یا از راه‌های دیگر از بدن دفع می‌شود. یعنی غلظت دارو پس از مدتی در خون کم خواهدشد و به حدی می‌رسد که تاثیرش دیگر قابل ملاحظه نیست پس باید دوباره آن را مصرف کرد. این در واقع علت تعیین فاصله زمانی بین مصرف است که برای داروهای مختلف تفاوت دارد؛ مثلا یک دارو را در روز باید یک نوبت، دیگری را در دو نوبت یا داروی دیگری را ۴ نوبت در شبانه‌روز مصرف کرد.

علاوه بر این امروزه بیماری ها پیشرفت چشمگیری داشته اند و این بیماری ها با بالا رفتن سن بیشتر و سخت تر نیز می شوند علاوه بر این مراقبت ازسالمندان توسط فرزندان با گرفتاری های امروز ، همانند گذشته نیست بنابراین نیاز به پرستار و مراقبت از آن عزیزان کاملا احساس می شود .

از طرف دیگر عده زیادی از سالمندان علاقه چدانی به مراکزی مثل خانه سالمندان که دائما از آنها مراقبت می شود ندارند . بنابراین بهترین گزینه همکاری با پرستاران در منزل می باشد . پرستاری که از سالمندان مراقبت می کند باید دارای مهارت های زیر باشد :

مراقبت و نگهداری از سالمند

برنامه ریزی درمان و دادن دارو به بیمار یا سالمند

تهیه غذا مناسب و دادن غذا به سالمندان

توجه به امورات رفاهی سالمند و گردشگری سالمند

انجام موارد مورد علاقه سالمند در اوقات فراغت ( مرور خاطرات ،خواندن کتاب - حل کردن جدول و ..)

پرستاری از سالمند در خارج از منزل

انجام امور اداری و مالی سالمند( با اجازه کتبی خانواده )

رسیدگی به نظافت و استحمام سالمند و محیط منزل

رسیدگی بر وضع ظاهری سالمند

نظارت بر فشار خون و وضعیت سالمند یا بیمار

شرکت خدمات پرستاری رز با کادر پرستاری مجرب و متخصص آماده نگهداری از سالمندان و بیماران شما می باشد .

خدمات پرستاری رز در شبکه های اجتماعی

گوگل پلاسیوتیوبآپاراتتلگراماینستاگرام

تماس با ما

  • ایران تهران منطقه ۲۲ شهرک گلستان
  • تلفن : ۴۴۷۶۹۱۰۸ - ۰۲۱  -  ۴۴۷۶۹۱۳۲ - ۰۲۱
  • موبایل : ۰۹۱۲۰۱۳۱۷۵۱ - ۰۹۱۲۰۱۳۱۷۵۰
  • ساعات کاری : شبانه روزی
بالا