• تلفن : 9108 76 44 - 021
  • ایمیل: info@roznursing.com
  • ساعات کاری: شبانه روزی

درمان زردی نوزاد در منزل تهران

درمان زردی نوزاد در منزل تهران

 

یکی دیگر از خدمات شرکت خدمات پرستاری رز با همکاری شرکت جهان پخش آرام ، درمان زردی نوزاد در می باشد. به همین جهت قصد داریم تا در این مطلب توضیحاتی را درباره بیماری زردی نوزاد و درمان آن خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید. همچنین جهت هماهنگی برای درمان زردی نوزاد می توانید از طریق شماره تماس های زیر اقدام نمایید.

 

 

تماس با کارشناس

 

ارسال پیامک به کارشناس

 

 

شماره های دفتر : ۴۴۷۶۹۱۰۸-۰۲۱۴۴۷۶۹۱۳۲-۰۲۱

شماره های همراه : ۰۹۱۲۰۱۳۱۷۵۱۰۹۱۲۰۱۳۱۷۵۰

نشانی دفتر : تهران ، منطقه ۲۲ ، شهرک گلستان ، میدان اتریش ، خیابان لاله خیابان ولیعصر ، خیابان یاس یازدهم ، ساختمان آریان ، طبقه دوم ، واحد ۷

 

 

زردی چیست؟

یکی از بیماری های شایع بین نوزادان تازه متولد شده می باشد. در این بیماری رنگ صورت و یا تمامی بدن نوزاد زرد می شود. علت این زردی افزایش بیلی روبین خون می باشد. اگرچه در موارد بسیاری این بیماری قابل درمان است و خطری ندارد.

ولی در صورتی که درمان به موقع انجام نشود و یا اصلا اقدامی برای درمان این بیماری صورت نگیرد می تواند خطراتی را به همراه داشته باشد. در ادامه به برخی علت های بیمای زردی نوزاد خواهیم پرداخت.

علت زرد رنگ شدن پوست و زرد شدن سفیدی دور چشم نوزاد بالا بودن سطح رنگدانه ای در خون به نام بیلی روبین ( به انگلیسی: Bilirubin ) می باشد. صرف نظر از سن, بیلی روبین در بدن همه افراد وجود دارد.

بیلی روبین یکی از فرآورده های جنبی می باشد که در هنگاه تجذیه سلول های قرمز خون که پیر شده اند. بیلی روبین متر به طور معمول از طریق کبد جمع آوری شده و سپس بوسیله مدفوع از بدن دفع می شود.

در زمان حاملگی بیلی روبین متر توسط کبد مادر هم دفع می شود. پس از تولد, مدتی طول می کشد تا کبد نوزاد فعالیت خود را شروع کند و بیلی روبین خون را دفع کند.

در نتیجه این رنگدانه ها ( بیلی روبین ) در خون نوزاد تجمع کرده و در زیر پوست و سفیدی چشم رسوب می کند که این باعث زردی سفیدی چشم و پوست نوزاد می شود.

 

 

انواع بیماری زردی نوزاد

بیماری زردی نوزاد به دو شکل قابل مشاهده است:

۱- زردی محلول در آب

در این نوع زردی بیلی روبین در آب محلول است و به همین دلیل کبد می تواند آنرا از طریق ادرار دفع کند. درمان زردی نوزاد

۲- زردی غیر محلول در آب

زردی غیر محلول در آب: در این نوع زردی. بیلی روبین در آب محلول نمی باشد و به این ترتیب از طریق ادرار دفع نمی شود. در صورت شروع نکردن به موقع درمان ممکن است میزان بیلی روبین بیش از حد شود و خطراتی را برای نوزاد به همراه داشته باشد.

 

 

 

راه های درمان زردی

بیماری زردی نوزاد در اغلب موارد قابل درمان می باشد ولی در برخی موارد که زردی شدید است در صورتی که درمان نشود می تواند بسیار خطرناک باشد. در مواردی ممکن است برای درمان نیاز به بستری نوزاد باشد که این به شدت این بیماری بستگی دارد.

از طرفی اگر زردی خفیقف باشد ممکن است طی ۱ یا ۲ روز خود به خود خوب بهبود پیدا کند. ولی در صورتی که نوزاد به زردی متوسط تا زردی شدید مبتلا شده باشد باید مدت بیشتری را در بیمارستان بگذراند. برخی از روش های درمان زردی نوزاد عبارت اند از:

۱- درمان زردی نوزاد با فتوتراپی ( نور فرا بنفش یا همان UV )

یکی از راه های درمان زردی نوزاد, استفاده از دستگاه فتوتراپی و نور درمانی می باشد. در این نوع درمان, نوزاد در معرض نور فرا بنفش یا همان UV قرار می گیرد و یا آن را در داخل پوشش های نور مصنوعی می پیچانند. این نور می تواند بیلی روبین را به شکلی تبدیل کند که قابل دفع از طریق کلیه ها باشد.

نوزاد مبتلا به این بیماری می توان حتی چند روز در معرض این نور باشد. در صورتی که قصد خرید دستگاه فتوتراپی دارید می توانید از طریق لینک خرید دستگاه فتوتراپی اقدام نمایید. همچنین اگر قصد اجاره دستگاه فتوتراپی را دارید می توانید از طریق شماره تماس های زیر اقدام نمایید.

۹۱۰۸ ۷۶ ۴۴ – ۰۲۱

۹۱۳۲ ۷۶ ۴۴ – ۰۲۱

۲- درمان زردی نوزاد بوسیله تعویض خون

در مواردی نادر, هنگامی که درمان زردی به روش های دیگر انجام نشود و بیماری شدید شده باشد. امکان دارد که برای درمان آن از روش تعویض خون استفاده شود. در این روش به طور مکرر مقادیر کمی از خون از بدن نوزاد خارج شده و بعد به همان مقدار خون وارد بدن نوزاد می شود. درمان زردی نوزاد

این درمان حتما باید در بخش مراقبت های ویژه نوزادان انجام بگیرد.

۳- درمان زردی نوزاد بوسیله استفاده از آنتی بادی های درون داخل وریدی

در صورتی که زردی شدید ثانویه به ناسازگاری خونی بین جنین و مادر بوجود آمده است. از طریق تزریق داخل وریدی آنتی بادی ها می توان زردی نوزاد را کم کرد و همچنین احتمال نیاز داشتن به دریافت خون را نیز کاهش داد. درمان زردی نوزاد

 

 

 

نمونه گیری آزمایش کرونا در منزل

برای نمونه گیری منزل برای آزمایش کرونا ( تست PCR و آنتی بادی ) ، از طریق شماره تماس های زیر اقدام نمایید.

 

شماره دفتر : ۴۴۷۶۹۱۰۸-۰۲۱ داخلی ۱

شماره همراه : ۰۹۱۲۰۱۳۱۷۵۰

 

 

 

پرستاری و مراقبت شبانه روزی در منزل

در صورتی که قصد استخدام مراقب یا پرستار شبانه روزی در منزل را دارید ، از طریق شماره تماس های زیر اقدام نمایید.

 

شماره دفتر : ۴۴۷۶۹۱۰۸-۰۲۱ داخلی ۵

شماره همراه : ۰۹۱۲۰۱۳۱۷۵۰

 

 

 

همکاری با ما

در صورتی که قصد همکاری با ما در حوزه درمان زردی نوزاد در منزل تهران را دارید با ما تماس بگیرید.

 

شماره دفتر : ۴۴۷۶۹۱۰۸-۰۲۱ داخلی ۲

شماره همراه : ۰۹۱۲۰۱۳۱۷۵۰

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]