• تلفن : 9108 76 44 - 021
 • ایمیل: info@roznursing.com
 • ساعات کاری: شبانه روزی

سونوگرافی ، رادیولوژی ، رادیوگرافی در منزل تهران | رادیولوژیست در خانه

سونوگرافی در منزل تهران | رادیوگرافی | رادیولوژی

 

رادیوگرافی و سونوگرافی در منزل در تهران و رادیولوژی یکی دیگر از خدمات شرکت خدمات پرستاری رز با همکاری شرکت جهان پخش آرام می باشد. به همین جهت قصد داریم تا در این مطلب توضیحاتی را درباره رادیولوژی ، سونوگرافی ، رادیوگرافی و اشعه ایکس خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید. همچنین در صورتی که قصد انجام سونوگرافی و رادیوگرافی و یا CRX ( گرافی قفسه سینه ) در منزل تهران را دارید از طریق شماره تماس های زیر اقدام نمایید.

 

 

تماس با کارشناس

 

ارسال پیامک به کارشناس

 

 

شماره های دفتر : ۴۴۷۶۹۱۰۸-۰۲۱۴۴۷۶۹۱۳۲-۰۲۱

شماره های همراه : ۰۹۱۲۰۱۳۱۷۵۱۰۹۱۲۰۱۳۱۷۵۰

نشانی دفتر : تهران ، منطقه ۲۲ ، شهرک گلستان ، بالاتر از میدان اتریش ، بلوار لاله ، لاله سوم غربی ، پلاک ۲۶ ، واحد ۱

 

 

 

 

 

 

رادیولوژی چیست ؟

به علم تصویر برداری از بدن رادیولوژی ( Radiology ) می گویند که با انرژی تابشی در درمان و تشخیص بیماری ها سر و کار دارد.

رادیولوژی پزشکی بر حسب اینکه از چه عاملی در آن استفاده می شود به دو دسته تقسیم می شود که عبارت اند از :

۱- رادیولوژی بر اساس مواد رادیو اکتیو ( پزشکی هسته ای )

۲- رادیولوژی بر اساس اشعه ایکس ( X-Ray )

 

 

رادیولوژیست به چه کسی می گویند ؟

رادیولوژیست به پزشکی می گویند که در زمینه رادیولوژی تخصص دارد. رادیولوژیست برای کمک به تشخیص و معالجه ، شرایط متفاوت یا آسیب دیدگی ها را در تصویر هایی مثل تصاویر گرفته شده با اشعه ایکس ( X-Ray ) را تجزیه و تحلیل می کنند.

 

در اصطلاح علمی تصویربرداری مبتنی بر اشعه ایکس را رادیوگرافی، تصویربرداری مبتنی بر امواج صوتی را سونوگرافی، تصویربرداری مبتنی بر امواج مغناطیسی را MRI و تصویربرداری سه بعدی را سی تی اسکن می گویند. یک مرکز تصویربرداری پزشکی ممکن است تمام یا تعدادی از روش های تهیه تصویر را ارائه نماید.

جهت انجام رادیولوژی در منزل با ما تماس بگیرید.

 

 

 

اشعه ایکس چیست ؟

اشعه ایکس یک حالت پر انرژی نور می باشد که بوسیله چشم انسان دیده نمی شود ( غیر مسلح ). نور دارای فرم های متفاوتی است. از جمله این فرم ها می توان به : امواج رادیویی ، امواج ریز موج ، امواج مادون قرمز ، اشعه ایکس ، نور مرئی ، امواج فرابنفش و اشعه گاما اشاره کرد. فوتون های کم انرژی و موج های رادیویی و ریز موج ، اکثرا در دما های خیلی پایین ( حدود صدها درجه سلسیوس زیر صفر ) تولید می شوند و این در حالی است که بدن های سرد ما با دمایی حدود ۳۰ درجه سانتی گراد به طور گسترده ای قادر به تولید امواج مادون قرمز می باشند و اشیاء با دمای بالا ( حدود میلیون ها درجه سلسیوس بالای صفر ) قادر به آزادسازی انرژی خود به صورت انرژی اشعه ایکس هستند.

 

 

 

رادیوگرافی چیست ؟

رادیوگرافی ( Radiography ) یا پرتونگاری یکی از روش های تصویربرداری در پزشکی می باشد که می توان از آن برای تصویربرداری از نقاط متفاوت بدن استفاده کرد. در این روش از پرتو ایکس برای تصویر برداری ( X-Ray ) استفاده می شود که از پوست و عضله های عبور کرده و به صفحه حساسی برخورد می کند که رنگ این قسمت ها پس از ظاهر شدن سیاه و رنگ استخوان ها سفید مشاهده می شود. سفیدی استخوان ها در تصویر به این دلیل است که استخوان مانع اشعه ایکس می شود. رادیوگرافی در دندانپزشکی برای تصویربرداری از دندان نیز کاربرد دارد.

جهت انجام رادیوگرافی در منزل با ما تماس بگیرید.

 

 

سونوگرافی چیست ؟

نوعی دستگاه تصویر برداری می باشد که با استفاده از امواج صوتی با فراکانس بالا ، از اندام ها و ساختار بدن تصویر برداری می کند. برخی متخصصان از آن برای مشاهده رگ های خونی ، کبد ، کلیه و … استفاده می کنند. در دوران بارداری نیز برخی پزشکان از این نوع تصویر برداری جهت مشاهده جنین استفاده می کنند. برخلاف اشعه ایکس ، این نوع معاینه مضر نمی باشد. این نوع تصویر برداری بدون درد و بی خطر است. در سونوگرافی از یک مبدل کوچک به نام ( پروب ) و ژل استفاده می شود که به صورت مستقیم روی پوست قرار می گیرد.

جهت انجام سونوگرافی در منزل با ما تماس بگیرید.

 

 

انواع سونوگرافی

 • سونوگرافی داخلی
 • سونوگرافی بیرونی
 • سونوگرافی اندوسکوپیک
 • سونوگرافی شکم و دستگاه گوارش
 • سونوگرافی دوران بارداری
 • سونوگرافی قلب و عروق
 • سونوگرافی بیضه ها
 • سونوگرافی دستگاه ادراری
 • سونوگرافی ارتوپدی

 

 

آمادگی برای قبل از انجام سونوگرافی

۱- در صورتی که نیاز به پر بودن مثانه ، قبل از سونوگرافی چند لیوان آب بنوشید. طوری برنامه ریزی نمایید که در صورت معطلی کوتاه مثلا نیم ساعته دچار ناراحتی و فشار مثانه نشوید. از نوشیدنی های گاز دار استفاده نفرمایید زیرا گاز داخل معده مانع دید مناسب احشاء شکمی می شود. در انتخاب مایعات به وجود بیماری های زمینه ای مانند فشار خون و دیابت دقت کنید؛ نوشیدن مایعات حاوی نمک ، مانند دوغ برای بیمارانی که به فشار خون دچار هستند و نوشیدن مایعات شیرین برای بیماران مبتلا به دیابت ممنوع می باشد.

 

۲- در مواردی که سونوگرافی در حال ناشتایی توصیه می شود ، سعی کنید حدود ۶ الی ۸ ساعت قبل از سونوگرافی غذایی میل نکنید. علاوه بر این بهتر است تا در وعده غذایی قبل از شروع ناشتایی ، غذا های سنگین و نفاخ میل نکنید. خوردن مایعات ( غیر چرب ) بلامانع است و حتی در برخی موارد ممکن است ضروری هم باشد. در مواردی که به ناشتایی توصیه می شود ، مصرف داروهای بیمار ترک نشود.

 

۳- وجود مو ( در حد متعارف ) بر روی پوست ناحیه مشکلی ندارد ولی در صورتی که موی زیادی در آن ناحیه وجود دارد بهتر است در صورت امکان ، موی آن ناحیه تراشیده یا کوتاه شود که ممکن است به بهبود تصاویر سونوگرافی کمک کند.

 

 

 

سونوگرافی ، رادیوگرافی و رادیولوژی در منزل تهران

در صورتی که قصد دریافت خدمات رادیولوژی ، سونوگرافی و رادیوگرافی در منزل تهران و کرج و CXR در منزل تهران و کرج را دارید از طریق شماره تماس های زیر اقدام نمایید.

 

شماره دفتر : ۴۴۷۶۹۱۰۸-۰۲۱ داخلی ۲

شماره همراه : ۰۹۱۲۰۱۳۱۷۵۰

 

 

 

همکاری با ما

در صورتی که قصد همکاری با ما در حوزه رادیولوژی ، تصویر برداری از قفسه سیه ( CXR ) ، رادیوگرافی و سونوگرافی در منزل تهران را دارید با ما تماس بگیرید.

 

شماره دفتر : ۴۴۷۶۹۱۰۸-۰۲۱ داخلی ۲

شماره همراه : ۰۹۱۲۰۱۳۱۷۵۰

 

 

 

نمونه گیری آزمایش کرونا در منزل

علاوه بر سونوگرافی و رادیوگرافی و CXR ، برای نمونه گیری منزل برای آزمایش کرونا ( تست PCR و آنتی بادی ) ، از طریق شماره تماس های زیر اقدام نمایید.

 

شماره دفتر : ۴۴۷۶۹۱۰۸-۰۲۱ داخلی ۱

شماره همراه : ۰۹۱۲۰۱۳۱۷۵۰

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]