about us پرستاری از بیماران آلزایمر، پارکینسون و ... - شبانه روزی در تهران about us

بیماری پارکینسون :

بیماری پارکینسون یک بیماری سیستم عصبی مرکزی در اشخاص پیر است و علامت آن سفتی عضلانی پیشرونده تدریجی ، لرزش و عدم مهارت های حرکتی است . پس از آلزایمر، پارکینسون متداولترین بیماری اعصاب به شمار می‌آید.

بیماری پارکینسون یک اختلال مزمن و پیشرونده، ناشی از فقدان دوپامین در مراکز اصلی عصبی مربوط به حرکات است. در این بیماری، کاهش نسبت بین دوپامین و استیل کولین موجب بروز این بیماری می شود. شیوع آن در سن بالای ۶۰ سال شایع است.

پارکینسون بر اساس دو علامت یا بیشتر از چهار علامت اصلی بیماری مشخص می شود:

ارتعاش و لرزش دست و پا در حالت استراحت، کندی حرکات (برادی کینزی)، سختی و خشک شدن دست و پا و بدن و نداشتن (ضعیف شدن) تعادل که چهار علامت اصلی را تشکیل می‌دهند.

خدمات پرستاری رز با بهره گیری از کادری مجرب و متخصص آماده ارائه خدمات به بیماران پارکینسون در کلیه ساعات شبانه روز می باشد .

بیماری آلزایمر :

بیماری آلزایمر نوعی اختلال عملکرد مغزی است که به تدریج توانای‌های ذهنی بیمار تحلیل می‌ رود. بارزترین نوع از انواع مختلفزوال عقلاختلال حافظه‌ است. اختلال حافظه معمولاً به تدریج ایجاد شده و پیشرفت می‌کند. در ابتدا اختلال حافظه به وقایع و آموخته‌های اخیر محدود می‌شود ولی بتدریج خاطرات قدیمی هم آسیب می‌بینند. بیمار پاسخ سئوالی را که چند لحظه قبل پرسیده‌است فراموش می‌کند و مجدداً همان سؤال را می‌پرسد. بیمار وسایلش را گم می‌کند و نمی‌داند کجا گذاشته‌است. در خرید و پرداخت پول دچار مشکل می‌شود و نمی‌تواند حساب دارائیش را نگه دارد. بتدریج در شناخت دوستان و آشنایان و نام بردن اسامی آنها نیز مشکل ایجاد می‌شود. کم‌کم مشکل مسیر یابی پیدا شده و اگر تنها از منزل بیرون برود ممکن است گم شود. در موارد شدیدتر حتی در تشخیصاتاق خواب، آشپزخانه، دستشویی و حمام در منزل خودش هم مشکل پیدا می‌کند. بروز اختلال در حافظه و روند تفکر سبب آسیب عملکردهای اجتماعی و شخصی بیمار شده و در نتیجه ممکن است سبب افسردگی، عصبانیت و پرخاشگری بیمار شود.

پرستاری و مراقبت از بیمار آلزایم در منزل کار افراد خبره و با تجربه در این زمینه میباشد.

معمولا افرادی که دچار فراموشی و آلزایمر می شوند در قسمتهای دیگر زندگی مشکلی ندارند و نیاز دارند همچون افراد عادی به بیرون رفته و خرید یا گردش نمایند.

مشکل از همینجا آغاز میشود که این افراد را نمی توان به تنهایی در منزل گذاشت یا به بیرون فرستاد و همراهی همیشگی نزدیکان و فرزندان هم بخاطر مشغله کاری مقدور نمیباشد.

موسسه خدمات پرستاری رز پرستاران با تجربه را جهت نگهداری و به بیرون بردن بیماران شما خصوصا" افرادی که دچار آلزایمر شده اند معرفی مینمایند.

خدمات پرستاری رز در شبکه های اجتماعی

گوگل پلاسیوتیوبآپاراتتلگراماینستاگرام

تماس با ما

  • ایران تهران منطقه ۲۲ شهرک گلستان
  • تلفن : ۴۴۷۶۹۱۰۸ - ۰۲۱  -  ۴۴۷۶۹۱۳۲ - ۰۲۱
  • موبایل : ۰۹۱۲۰۱۳۱۷۵۱ - ۰۹۱۲۰۱۳۱۷۵۰
  • ساعات کاری : شبانه روزی
بالا